Bir  bilgisayar sahibi olmaya karar vermek kadar , hangi bilgisayarı alacağınıza karar vermek de zordur . Hele bir de bu işlerden pek anlamıyorsanız, işiniz bu noktada çok ama çok zordur. İnternetten araştırmalar yaparsınız . Araştırma yaparken bi sürü yabancı terimlerle kafanızı boş yere doldurursunuz ,kararsız kalıp bir teknoloji mağazasına gidersiniz ancak oradaki satıcı size bir sürü şeyler söyler ve siz bir coğundan anlamazsınız. Sonunda yorulur pes eder , işgüzar bir satıcının size sattığı bir bilgisayarı alıp eve gelirsiniz. Dünyanın en iyi en son sistem bilgisayarını aldığınızı düşünürsünüz . Böyle düşünmekte haklısınız ,çünkü az önce o bilgisayarı aldığınız mağazadaki satıcı size tamda bunu söyledi ''abii/abla bu aldığığınız bilgisayar dünyanın en iyi bilgisayarıdır'' Biligsayarınızı açmaya calşırken yüzünüzde gülümseme içinizde mutlulık ve sonunda teknolojiye karşı kazandığınız zaferin haklı  gururu vardır . Tabii bu ifadeler bigisayarınızı  actıktan sonra  bir kac saniye  içinde yerini derin bir kaygıya bırakacaktır . Neden mi ? Gelin birlikte bakalım bu nedenere madde madde

  • Bilgisayarınızı actığınızda sizi siyah ve üzerinde bir sürü anlamadığıız yazı olan simsiyah bir ekran karşıladı ve o ekran öylece duruyor: Günümüz teknolojisinde , yeni alınan bilgisayarların hemen hemen hepsinde işletim sistemi yoktur.  dolayısı ile işletim sistemi olmadan gelen bu bilgisayara öncelikle işletim sistemi kurmanız gerekmektedir. Aksi halde bilgisayarınzın ekranı , saatlerce o şekilde kalır . yada bilgisayarınızı her açtığınızda mavi bios ekranına gider ve orda kalır. Yani bilgisayarınıza işletim sistemi kurmanız şart. İnternette biraz gezindikten sonra (tabii format atmayı i bilmiyorsanız) kulaktan dolma ne yapmanız gerektiğini  az bucuk  öğrenirsiniz . Evet bilgisayarınıza format atmak şart !  Bunun için size gerekli olan şey bir adet işletim sistemi dvd si (yada usb belllek)  ve her laptopta olması gereken dvd room sürücüsüdür. Dvd room sürücüsü her bilgisayarda var ancak bazı bilgisayarlarda yoktur. Siz işletim sistemi dvd sini edindikten sonra tam cd yi sürücüye yerleştirmeye calışırken , o acı gercekle karşıaşıyorsunuz . Almış  olduğunuz dünyanın en iyi en son sistem bilgisayarında , dvd room sürücü donanmı yok. Yeni aldığınız laptopu kapıp mağazaya   gidiyorsunuz . Satıcı sizi , bigisayarınıza format atması için yetkili servise yönlendiiyor ...! yetkii servis sizden 100 ile 200 arası değişen miktarlarda ücret istiyor.Bilgisayarınızı alıp evinizin yolunu  tutuyorsunuz. Yolda gördüğünüz bir bilgisayarcıya girip soruyorsnuz tamam diyor 50 tlye yaparım. Düşünmede veriyorsunuz bilgisayarınızı. Bir iki saat sonra teslim alıyorsunuz.Mutlu bir şekilde eve geliyorsunuz . Bilgisayarınzı kullanırken ceşitli dosyaları açamıyorsunuz bilgisayarınız kararsız ve ağır calışıyor vs .... Anlıyorsunuz ki bilgisayarnız eksik  kurulmuş zaten bir süre sonrada sizden lisans istiyor ve çalışmayı durduruyor ...!
  • Bilgisayarınızı kullanırken karşlaşabileceğiniz olası sorunlar ve bu sorunların garanti kapsamında olup olmaması durumu Unutmayın ki sıfır olarak aldığınız ciazlarda dahi bazen sorunlar çıkabiliyor.eğer işleyiş ve prosedürler hakkında , garanti koşularıhakkında tüketci hakları hakkında bilginiz yok ise , Yeni almış olduğunuz bilgisayarınızda karşılaşabileceğiniz olası arızalar ''kullanıcı hatası '' adı altında size mal edilebilir ve  garanti kapsamı dışında bırakılır . Bu  durumda tarafınıza  onarım ücreti yansıtılırki bu durum oldukca can sıkıcıdır. Sözgelimi bilgisayarınızı kullanırken , birden ekran karardı ve görüntü gitti. Garantili diye servise götürdüğünüz bilgisayarınız için servis ler bunu ''kullanıcı hatası ''raporu ile size mal edebiliyor. Oysa cihazı alalı daha bir kaç gün olmuş . yada cihazınızın kapağını acarken , menteşeleri koptu. Yine bu arızayı size mal edebiliyorlar. en sık karşılaşılan sorunlarda harddisk sorunlarıdır . Yeni alınan bir bilgisayara format atarken , format işlemi bir süre sonra durur ve o hiç istemediğimiz hata ekranı gelir. Bu durumda disk arızalıdır ve değişmesi gerekir.
  • Bilgisayarınızın, aslında size anlatılan özelliklerde olmaması ve size anlatılan özeliklerin parasının sizden alınmış  olması..  Bilgisayardan  az bucuk anlıyorsanız tabii bu durum sizin başınıza gelmeyebilir. ama ya anlamıyorsanız. O zamanda anlayan bir arakadaşınıza sorabilirsiniz. Ya o da anlamıyor da anlıyormuş gibi size ahkam kesiyorsa. O zaman işte düşük özelikli bir bigisayarı , yüksek özellikli bir bilgisayar diye almamanız içten bile değil!

Kısacası , teknolojiden anlıyor olmanız yada kısmen anlıyor olmanız yada hiç anlamıyor olmanız arasında pek bir fark yok aslında. Binlerce lira verip yeni bir bilgisayar aldığınızda az önce anlattığımız risklerle  karşılaşmak istemiyorsanız , bizimle irtibata geçin . Sizin yernize biz araştıralım sizin  için en doğru bilgisayarı size biz sunalım 

Diğer Tüm Konu  Başlıkları 

 

   

  

    

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Bir Teknik Servisten Daha fazlası ! Söktakçı değil , Tamirci bir bilgisayar servisi ... Türkiye'nin Teknik Servis Noktası ! Bir Yıla kadar garanti Türkiyenin Her yerine Kargo ! Her Bütçeye uygun Bilgisayar ! Telefon ve WhatsApp Desteği 7/24 Kesintisiz Destek ! Web tasarımı ve desteği Ücretsiz Teknoloji Danışmanlığı !... Türk Teknik Servis .... Uzman Destek...!!

-HABERİNİZ OLSUN İSTEDİK-SİZİN İÇİN DOPDOLU AVANTAJLAR !

ALTERNATİF 

  Yukarıdaki resmlerin üzerine tıkayarak detaylı bilgi alabilirsiniz 

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz ?

Türkiye de   teknik servislerin hemen hemen hepsi , garantili hizmet verir ( yada garantili hizmet verdiğini iddia eder) ancak bu garanti siz  servisin kapısından cıktığnız anda sona erer. DKC Bilgisayar da bu durum daha farklıdır.  Türkiye de , en uzun süreli hizmet garantisi veren firmalar arasındayız. Normal şartlarda bu tip onarımlarda garanti süresi 15 gün ile 3 ay arasındayken , biz DKC bilgisayar olarak 1 yıla kadar  işçilik garantisi vermekteyiz. 

ister teknik serivismizin müşterisi olun ister olmayın her durumda , whatsap hattımız her türlü teknik sorularınız için 7/24 sizlerin hizmetinizde , whatsap üzerinde oluşturduğumuz guruplar sizleri beklemekte . Bi nevii  gönüllü teknik danışmanınızız aslında , hemde ücretsiz :) 

Arızalı ürününüz sizden bize, bizden size gelene  kadar , birlikte takibini yapıyoruz. kargo aşamasında onarım aşamasında test aşamasında sizleri sürekli bilgilendiriyoruz   devamını oku 


 

|KURUMSAL||TEKNİK SERVİS||KAMPANYALAR||BLOG||DKC MARKET||SORUN GİDERME||ÇÖZÜM ORTAKLIĞIMIZ||MÜŞTERİ DENEYİMLERİ|


ARNAVUTKÖY BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ATAŞEHİR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ AVCILAR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAĞCILAR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAHÇELİEVLER BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAKIRKÖY BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAŞAKŞEHİR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAYRAMPAŞA BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BEŞİKTAŞ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BEYLİKDÜZÜ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BEYOĞLU BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BÜYÜKÇEKMECE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BEYKOZ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ  ÇEKMEKÖY BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ESENLER BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ESENYURT BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ EYÜP BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ FATİH BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ GAZİOSMANPAŞA BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ GÜNGÖREN BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ KADIKÖY BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ KAĞITHANE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ KARTAL BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ KÜÇÜKÇEKMECE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ MALTEPE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ PENDİK BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SANCAKTEPE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SARIYER BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SİLİVRİ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SULTANBEYLİ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SULTANGAZİ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ŞİLE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ŞİŞLİ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ TUZLA BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ÜSKÜDAR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ÜMRANİYE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ZEYTİNBURNU BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ Bilgisayar tamiri servisi - laptop tamiri servisi - cep telefonu teknik servisi - ipad tamir servisi - monittör teknik servisi -tablet tamri servisi-anakart tamiri - güc kaynağı tamiri -ekran kartı tamiri -anadolu yakası teknik servis avrupa yakası teknik servis istanbul teknik servis ankara  tamir servisi -izmir teknik servis -bursa tamir servisi -antalya tamir servisi   asus yetkili servis -toshiba yetkili servis-casper yetkili servis -hp yetkili servis -casper yetkili servis -exper  yetkili servis - moonster yetkili servis- istanbul tamir servisi  -pendik bilgisayarcı #bilgisayar #teknik #servis #laptop #notebook #netbook  #monitör  #tablet  #ipad  #monitör #tamir #casper #asus  #toshiba  #lanovo  #exper #grundig #moonster #hppavilion #samsung #web tasarım #google #üstsıra #sosyal medya #seo #adwords #facebook #twiter #instagram #webdesing #tasarım #html #html5 #java #javascript #youtube 

Şuan Sitemizde Aktif olanlar