Birçok bilgisayar kullanıcı bilgisayar ile yaşadığı tüm  sorunlarda bu işi ancak uzman bilen bir servisin çözebileceği duygusuna kapılmakta ve boş  yere kendi  kendilerine panik yapmaktadır. Evet aslında bilgisayar ile ilgili  pek cok sorunda servis desteği almanız gerekebilir. Ancak coğu zaman bilgisayar kullanıcısını arıza olarak gördüğü bir cok durumda aslında herhangi bir problem olmaksızın , kullanıcının gözünden kacan bir ayrnıtının atlandığını söyleyebiliriz. Bu  sayfamızda bunlara değinmeye calışacağım. Bu sayfada verdiğimiz örnekler , Servis haytımızda birebir yaşadığımız örneklerdir. Yani aslında böyle bir şeyi daha önce mutlaka yaşamış ve tecrube etmişizdir. Şimdi madde madde servisimizi aramadan yada  arızalı varsaydığınız cihazınızı servisimize göndermeden önce yapmanız gereken kontrolleri sıralayacağım. Bu kontrolleri yaptıktaın sonra cihazınız halen eski durumunu koruyorsa , servisimizden yada  dilerseniz başka bir servisten destek almanızı mutlaka önermekteyiz. Ancak öncelikle şu kontrolleri yapmalısınız .... !

Cihazınızı Bağlantı  NoktalarınıMutlaka Kontrol  Ediniz
                  İlk bakışta şaşırtıcı hatta komik bile gelebiliyor insana ama emin olun sırf bu detayı atlayan müşterilerimizin cihazlarını şu an "arıza yok cihaz sağlam " etiketi ile kendilerine geri ulaştırmaya calışıyoruz. Cİhazınızın tüm fişlerinin takılı olduğundan emin olsaniz dahi , bağlantıları tek tek tekrar kontrol etmelisiniz.  Masaüstü bilgisayarlarda Kullanıcıların yaptığı en büyük  hata resim 1 de anlatıldığı gibi  Ekran kablosunu yanlış yere takılmasıdır.Resmin üzerine tıklayarak görüntileyebilirsiniz Masaüstü bilgisayarlarınızda eğer harici bir ekran kartı var ise  ekran kablosu takılacak yer 2 adettir. Monitörden gelen ve kasaya takılması gereken ekran kablosu (VGA KABLO) Mutlaka Resim 1 de kırmızı ile işaretlenmiş yatay sokete takmalısınız . Aksi  halde monitöründen görüntü alamaz ve servisi aramak zorunda kalırsınız.

      

Cihazınızın , doğru bir şekilde Acma Kapama  tuşuna bastığınza  Emin olun
               Bazı müşterilerimiz  servsimizi arayarak "cihazım calışmıyor " şikayetinde bulunabiliyor.  telefon ile tüm  kontrolleri yaptırdıktan sonra anlıyoruz ki müşterimiz bilgisayar cihazının wireless tuşuna basarak cihazını acmaya calışıyor. Özellikle Tablet PC lerde sık karşılaşılan bu sorunda ,müşteri genelde kücük düğmelerin yerini karıştırararak , açma kapama yerine ses tuşları ile cihazını acmaya calışabiliyor.Wireles bağlantısı calışmayan cihazlarda , Notebook larda FN yani foksiyon tuşu ile birlikte F1..F11 arası tuşlardan birine basılması gerekir. zaten F tuşları üzerinde mutlaka bir wirless ikonu vardır buna göre işlem yapmanız mümkündür

Bilgisayar Cihazınıza yanlış bir kurulum yapmadığınıza Emin olun
           Teknik servisimize gelen en büyük şikayetlerden biri de , Müşteri tarafından cihaza format atılması yada attırılması sonrasında cihazın sık aralıklarla calışmayı durdurması ,mavi ekran hatası vermesi gibi sorunlardır. Bilinciszce kurulan bir işletim sistemi , bozuk bir sürücü yada bozuk bir işletim sistemi cd si ,yanlış kurulan bir driver da bu soruna neden olabiliyor. Bu durumda müşterimiz panikleyerek cihazında bir arıza olduğunu düşünüyor. Bu noktada kurulumu siz yaptıysanız mutlaka güncellemeleri aldığınızdan ve doğru driverları kurduğunuzdan emin olun.

Cihazınızı Son bir kez kapatıp açmayı deneyin
           Türk tipi onarım da denilen bu yöntemde aslında cihazınıza doğru calışması için ihtiyacı olan zamanı tanımış oluyorsunuz.  Bilgisayar cihazlarınız veya android cihazlarınız zaman zaman bir kez  kapatıp acmaya ihtiyac duyduklarında , calışmayı durdurabilir yada hatalı davranabilir. Bu durumda servisimizi aramadan önce mutlaka cihazınızı bir kere kapatıp bir kac dakika bekledikten sonra acıp  tekrar  kullanmayı deneyebilirsiniz.

Cihazınızı doğru şekilde kapatmalısınız
        Bilgisayar cihazlarınızda Başlat menüsünden kapat mayayı secebileceğiniz(resim2) gibi , bilgisayarınızın klavye tuşlarından  ALT+F4 tuşlarına basarakta (resim3)  bilgisayarınzı kapatabilrsiniz. Bilgisayar cihazınızı doğrudan kapattığınızda ,prizden cektiğinizde cihazınız bir süre sonra doğru calışmayacaktır. Hatta öyleki bilgisayarınızın donanımlarının yanması bile gündeme gelebilecektir .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Bir Teknik Servisten Daha fazlası ! Söktakçı değil , Tamirci bir bilgisayar servisi ... Türkiye'nin Teknik Servis Noktası ! Bir Yıla kadar garanti Türkiyenin Her yerine Kargo ! Her Bütçeye uygun Bilgisayar ! Telefon ve WhatsApp Desteği 7/24 Kesintisiz Destek ! Web tasarımı ve desteği Ücretsiz Teknoloji Danışmanlığı !... Türk Teknik Servis .... Uzman Destek...!!

-HABERİNİZ OLSUN İSTEDİK-SİZİN İÇİN DOPDOLU AVANTAJLAR !

ALTERNATİF 

  Yukarıdaki resmlerin üzerine tıkayarak detaylı bilgi alabilirsiniz 

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz ?

Türkiye de   teknik servislerin hemen hemen hepsi , garantili hizmet verir ( yada garantili hizmet verdiğini iddia eder) ancak bu garanti siz  servisin kapısından cıktığnız anda sona erer. DKC Bilgisayar da bu durum daha farklıdır.  Türkiye de , en uzun süreli hizmet garantisi veren firmalar arasındayız. Normal şartlarda bu tip onarımlarda garanti süresi 15 gün ile 3 ay arasındayken , biz DKC bilgisayar olarak 1 yıla kadar  işçilik garantisi vermekteyiz. 

ister teknik serivismizin müşterisi olun ister olmayın her durumda , whatsap hattımız her türlü teknik sorularınız için 7/24 sizlerin hizmetinizde , whatsap üzerinde oluşturduğumuz guruplar sizleri beklemekte . Bi nevii  gönüllü teknik danışmanınızız aslında , hemde ücretsiz :) 

Arızalı ürününüz sizden bize, bizden size gelene  kadar , birlikte takibini yapıyoruz. kargo aşamasında onarım aşamasında test aşamasında sizleri sürekli bilgilendiriyoruz   devamını oku 


 

|KURUMSAL||TEKNİK SERVİS||KAMPANYALAR||BLOG||DKC MARKET||SORUN GİDERME||ÇÖZÜM ORTAKLIĞIMIZ||MÜŞTERİ DENEYİMLERİ|


ARNAVUTKÖY BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ATAŞEHİR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ AVCILAR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAĞCILAR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAHÇELİEVLER BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAKIRKÖY BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAŞAKŞEHİR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAYRAMPAŞA BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BEŞİKTAŞ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BEYLİKDÜZÜ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BEYOĞLU BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BÜYÜKÇEKMECE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BEYKOZ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ  ÇEKMEKÖY BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ESENLER BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ESENYURT BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ EYÜP BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ FATİH BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ GAZİOSMANPAŞA BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ GÜNGÖREN BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ KADIKÖY BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ KAĞITHANE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ KARTAL BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ KÜÇÜKÇEKMECE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ MALTEPE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ PENDİK BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SANCAKTEPE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SARIYER BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SİLİVRİ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SULTANBEYLİ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SULTANGAZİ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ŞİLE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ŞİŞLİ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ TUZLA BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ÜSKÜDAR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ÜMRANİYE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ZEYTİNBURNU BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ Bilgisayar tamiri servisi - laptop tamiri servisi - cep telefonu teknik servisi - ipad tamir servisi - monittör teknik servisi -tablet tamri servisi-anakart tamiri - güc kaynağı tamiri -ekran kartı tamiri -anadolu yakası teknik servis avrupa yakası teknik servis istanbul teknik servis ankara  tamir servisi -izmir teknik servis -bursa tamir servisi -antalya tamir servisi   asus yetkili servis -toshiba yetkili servis-casper yetkili servis -hp yetkili servis -casper yetkili servis -exper  yetkili servis - moonster yetkili servis- istanbul tamir servisi  -pendik bilgisayarcı #bilgisayar #teknik #servis #laptop #notebook #netbook  #monitör  #tablet  #ipad  #monitör #tamir #casper #asus  #toshiba  #lanovo  #exper #grundig #moonster #hppavilion #samsung #web tasarım #google #üstsıra #sosyal medya #seo #adwords #facebook #twiter #instagram #webdesing #tasarım #html #html5 #java #javascript #youtube 

Şuan Sitemizde Aktif olanlar