Bir gün bu evsahibi olan tayfanın , apartmanının kapısına ''mülk Allahın dır'' yazıp da her ay sonu kirayı bir gün geçe kiracının kapısına dayanıp ''ya kiramı ver ya evi boşalt''diyen sözde müslüman güruh tan bir farkları kalmayacağını emin olun hayal bile edemezdim. Ama oldu ! İki yıl gibi kısa bir sürede kiralar yüzde ücyüz dörtyüz arttı. Kiraların artışını yaşanan global krize bağlayan bazı çakallar gibi, mülk sahipleride ya evlerinin yada dükkanlarının kirasını  fahiş oranda arttırdı. Ara zam diye yıl ortasıda zam isteyenler ,kiracıdan zam mı alamayıp  o  halde cık evimden diyenler bir kenara,  son zamanlarda kiradaki evine  kendi yada oğlu kızı akrabası gelecek oturacak olan ev sahipleri türedi. ''evimden cık , ben gelip oturacağım'' Samimiyetimle söylüyorum, Hakikaten  güc durumda olup da kiracıya verdiği eve kendi gelip yerleşen evsahiplerine asla ama asla lafımız yok. onlar istisna . Amaa , bu istisnalar dışında o kadar kötü hemde cok kötü örnekler varki. Düşünsenize  artık bazı mülk sahipleri şunun peşinde ''ya ben burayı 2000  tl kiraya verdim adam onu  bile zor veriyor , ben şimdi buna 6000 tl desem veremez vermez ... eh ne yapalım o halde ben gelip oturacağım derim yada ne biliyim oğlum kızım  gelecek derim'' bakın bu konuda yasalar kiracıdan yana. Yasa ne diyor ? ; şayet mülk sahibi iradeniz dışında sizi evden cıkartırsa o evi 5 yıl boyunca kiraya veremez üstelik sizin tahliye masraflarınzı karşılar .  Evet yasa bunu diyor. Diyor da uygulanıyormu ? orası işte muamma ! Kimsenin yüzüne bakmadığı semtte , kimsenin yüzüne bile bakmayacağı  daire şu an asgari ücretli yada maaşlı calışan birinin ödeyemeyeceği rakamlarda kiraya veriliyor. Aslında ne biliyim cok detaylı cok da uzun bir konu ! Ben sadece kısım kısım deyinmeye calışacağım . Bir zamanlar Mülk sahibi denen şahıs , kiracısı evden cıkmasın diye gözünün içine bakardı. Kiraladığı evi '' ne demek kardeşim evsenin istediğini  yap .'' diyen zatı mühteremler , şimdi ''benim kriterlerim var'' modundalar....Ee peki kiracının kriteri ? ha o mu kiracının kriteri olmaz aga! o kiracı ! kiracılığını bilsin otursun oturdugu yerde  nefes bile almasın... ! Aynen bu moddalar. Yakın cevremizden duyuyoruz araştırmalarımızda görüyoruz. 

Hiç ihtiyacım olmadığı halde intermetten buldugum bir kac ev ilanını aradım gectiğimiz günlerde . Tablo emin olun dehşet verici! kriterleri olan mı dersiniz ? evini her ay kontrol etmek isteyen mi dersiniz , geleni gideni fazla olmayacak diyenlermi dersiniz yani  inanlmaz  mülksahipleri türemiş durumda . patron işci ilişkisi gibi düşünün mesela ! patron olmaz ise işcinin yapacağı bir iş olmaz işciye para verecek kimse olmaz vs vs... haaa ama bak şimdi , peki bu işci olmaz ise onca işi  kim yapacak ? patronu kim kalkındıracak ? Bak gözünü kapa bu mantığı bi düşün . mülk sahibi içinde gecerli bi kavram aslında . Hani diyor ya '' tutmayacaksan tutma kardeşim evime talip cook'' . Ulan cok da bu taliplerin güvenilirliği nedir ? Evet güvenilirlik. Bak şimdi şöyle düşün .Aşikar bir şekilde bunu başaramasalarda , devlet kiracının yanında durmaya calışyor.En azından bu izlenimi alıyoruz. Misal ne  diyior ? ''ev sahibi kiracıyı kendi iradesi dışında cıkarırsa ,   o evi şu kadar sene kiraya veremez'' .Mülk sahibi tahliye kartını acsa , eee bu seferde mahkeme bitene kadar kiracı o evde oturur ve beş kuruş para vermez. Şimdiş  şöyle bi durum olsa mülk sahibinin zoruna gitmezmi ? Mülk sahibi evini kiraya verir hemde asronomik  bir rakamdan kiraya verir . Kiracı 3 ay bilemedin4 ay sonra , hadi sizin dedğiniz olsun bir yıl sonra patlar. yani kirasını ödeyemez bi şekilde . üc beş derken  Evsahibi cık der ama adam cıkamaz da yada cıkmaz pislik deillmi çıkmıyor işte adam evden. Ev sahibi tahliye davası acar. Kiracının bu sürecte sinirini en bozcak şey , evine gelen tebligatlar mahkeme celbleri olacaktır. Bunun dışında? Bunun dışında taraflar arada bir mahkemeye cağrılır ve dava ertelenir. üc ay beş ay bir yıl . hattaa 3 yıl süren davalar var biliyorum .Bu sırada kiracı aslanlar gibi beş kuruş para vermeden evde oturur. Evsahibi ise kiracıyı evden cıkarmak  için elinden geleni  yapar. E peki be güzel kardeşim evini astronomik olmayan mantıklı fiyatlara kiraya verseydin de kiracı zorlanmadan kirasını ödeseydi ?  içerik ekleniyor ..... bekleyin !  

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Bir Teknik Servisten Daha fazlası ! Söktakçı değil , Tamirci bir bilgisayar servisi ... Türkiye'nin Teknik Servis Noktası ! Bir Yıla kadar garanti Türkiyenin Her yerine Kargo ! Her Bütçeye uygun Bilgisayar ! Telefon ve WhatsApp Desteği 7/24 Kesintisiz Destek ! Web tasarımı ve desteği Ücretsiz Teknoloji Danışmanlığı !... Türk Teknik Servis .... Uzman Destek...!!

-HABERİNİZ OLSUN İSTEDİK-SİZİN İÇİN DOPDOLU AVANTAJLAR !

ALTERNATİF 

  Yukarıdaki resmlerin üzerine tıkayarak detaylı bilgi alabilirsiniz 

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz ?

Türkiye de   teknik servislerin hemen hemen hepsi , garantili hizmet verir ( yada garantili hizmet verdiğini iddia eder) ancak bu garanti siz  servisin kapısından cıktığnız anda sona erer. DKC Bilgisayar da bu durum daha farklıdır.  Türkiye de , en uzun süreli hizmet garantisi veren firmalar arasındayız. Normal şartlarda bu tip onarımlarda garanti süresi 15 gün ile 3 ay arasındayken , biz DKC bilgisayar olarak 1 yıla kadar  işçilik garantisi vermekteyiz. 

ister teknik serivismizin müşterisi olun ister olmayın her durumda , whatsap hattımız her türlü teknik sorularınız için 7/24 sizlerin hizmetinizde , whatsap üzerinde oluşturduğumuz guruplar sizleri beklemekte . Bi nevii  gönüllü teknik danışmanınızız aslında , hemde ücretsiz :) 

Arızalı ürününüz sizden bize, bizden size gelene  kadar , birlikte takibini yapıyoruz. kargo aşamasında onarım aşamasında test aşamasında sizleri sürekli bilgilendiriyoruz   devamını oku 


 

|KURUMSAL||TEKNİK SERVİS||KAMPANYALAR||BLOG||DKC MARKET||SORUN GİDERME||ÇÖZÜM ORTAKLIĞIMIZ||MÜŞTERİ DENEYİMLERİ|


ARNAVUTKÖY BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ATAŞEHİR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ AVCILAR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAĞCILAR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAHÇELİEVLER BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAKIRKÖY BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAŞAKŞEHİR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAYRAMPAŞA BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BEŞİKTAŞ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BEYLİKDÜZÜ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BEYOĞLU BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BÜYÜKÇEKMECE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BEYKOZ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ  ÇEKMEKÖY BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ESENLER BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ESENYURT BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ EYÜP BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ FATİH BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ GAZİOSMANPAŞA BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ GÜNGÖREN BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ KADIKÖY BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ KAĞITHANE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ KARTAL BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ KÜÇÜKÇEKMECE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ MALTEPE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ PENDİK BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SANCAKTEPE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SARIYER BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SİLİVRİ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SULTANBEYLİ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SULTANGAZİ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ŞİLE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ŞİŞLİ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ TUZLA BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ÜSKÜDAR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ÜMRANİYE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ZEYTİNBURNU BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ Bilgisayar tamiri servisi - laptop tamiri servisi - cep telefonu teknik servisi - ipad tamir servisi - monittör teknik servisi -tablet tamri servisi-anakart tamiri - güc kaynağı tamiri -ekran kartı tamiri -anadolu yakası teknik servis avrupa yakası teknik servis istanbul teknik servis ankara  tamir servisi -izmir teknik servis -bursa tamir servisi -antalya tamir servisi   asus yetkili servis -toshiba yetkili servis-casper yetkili servis -hp yetkili servis -casper yetkili servis -exper  yetkili servis - moonster yetkili servis- istanbul tamir servisi  -pendik bilgisayarcı #bilgisayar #teknik #servis #laptop #notebook #netbook  #monitör  #tablet  #ipad  #monitör #tamir #casper #asus  #toshiba  #lanovo  #exper #grundig #moonster #hppavilion #samsung #web tasarım #google #üstsıra #sosyal medya #seo #adwords #facebook #twiter #instagram #webdesing #tasarım #html #html5 #java #javascript #youtube 

Şuan Sitemizde Aktif olanlar