Eminiz ki bu soruya yüksek bir coğunluk''yeni bina'' dedi bile .... tamam o halde konu kapanmıştır dağılabilirsiniz! :) 

Şaka şaka ! Konu hiç kapanırmı?.Soruyu şöyle güncelleyelim Eski bina da oturulurmu ?.Evet hemde mis gibi oturulur. Bakımarı yapılıyor ise neden oturulmasın. peki ya yeni bina ? ''yeni bina da gözüm kapalı otururum'' diyenler buyrun devam edelim konuyu bi inceleyelim ! 

Eski bir bina daire ev artık her ne ise, tek ve en büyük sorunu  eski olması. şayet bakımları yapılmış ise Yerinde ve zamanında müdahaleler yapılmış ise bina kendi haline terkedilmemiş ise eski binalar daha sağlıklı netekim yüzyıllarca ayakta kalmayı başaran en büyük depremlerde bile az hasar almış muazzam yapılarımız var ve bu yapıların tarihi 100 sene den başlyor. 

Gelelim şimdi yeni yönetmeliğimize yeni yönetmelikden sonra yaplan binalara.... sadece şu kadarını söyleyeyim. Antakyada bir  vatandaş 99 depreminden sonra yapılan bir daire satın alır. kendi evinin  artık cok eskidiğini öne sürerek yeni aldıgı daireye gecer. Kader bu ya bi kac gün sonra kahramanmaraş depremi olur. Vatandaşın eski binasında bir cizik dahi yok iken , yeni bina yerle bir olmuştur Peki bunun sebebi ne biliyommusunz? #Ahlaksızlık #utanmazlık aymazlık sorumsuzluk vurdumduymazık .....say say bitmiyor. DÜşünsenize 99 depremi sonrası yapılan dairenize geciyorsunuz ve daire ilk depremde tepenize çöküyor. c35 beton  nervürlü demir hazır beton radyal temel zemin etüdü şusu busu hepsi hikaye hepsi aldatmaca. hangi müteahit bunların kacına uyuyor. Denetim firmaları denetliyormu. binalar için alınan raporlar sağlıklımı ? yani bunlar hep kafalardaki soru işaretleri. Adam raporda nervürlü demir kullanıldı yazıyor. binadan alınan karot örneğinde bırakın nervürlü demiri, demirin kendisi bile kulanılmamış.  ''İnşaat maaliyetleri cok yüksek'' in altına sığınıyorlar. Evler sudan ucuz ya ondan sanırım :). hazır beton mu deniz kumu mu ? dediğinizde ''kesinlikle hazır beton''yanıtını alıyorsunuz yeni binalarda. Pekii ? hazır betonun içinde ne var. ''vallla c35 beton bu en yüksek depreme bile dayanır'' peki ne dir bu c 35 dediğnizde ''valla işte c 35 en dayanıklı beton dur''. Bakın bu c 35 in başka bir acıklaması yok tek ve en doyurucu acıklama '' sağlam dayanıklı beton yüksek depremlere bile dayanır''. c 35 ile yapıldıı öne sürülen bazı binalarda istiridye kabuklarına rastlandı. varın artık gerisini siz  düşünün. ''İyi de eski binalar hep deniz kumu yeni binalar ne güzel hazır beton ve c35 standardında''.... Hımm öylemi ? Nereden biliyorsun ? mütehait firma sana anlatır da anlatır o oldu buoldu şunu yaptık bunu etttik onu şurdan bunu burdan getirdik. Peki ya kanıt ? Kanıt yok ilk depremde bina çökerse müteahit firma sizi aldatmış , çökmez ise aldatmamıştır . Ama bunu önceden saptama şansınız maalesef yok ! ''olurmu canım o kadar yapı denetim firmaları var'' Yap denetim firmaları var da içi yeşil dolu bond cantalar da var. Ha ben tüm yapı denetimleri aynı kefeye koymuyorum . Yanlış anlaşılmasın .Ama işini dogru  düzgün yapan yapı denetimleri bulmak mesele. On firmadan ücü çakal cıkıyor sonra kime güveneceğimizi bilemiyoruz. işte bak Ahlak dediğimiz olay burda başlıyor. Eskiden kuldan korkan insanlar vardı. Kul hakkı yetim hakkı tüyü bitmemiş bebek vardı.Adamlar o bilgisizlikle o cehaletle bina yaparlardı ama korkarak yapardı. bir kullanacagı malzmeyi beş kullanırdı. rakamları tamamen salllıyorum .günümüzde 8 lik  demir kullanılırken eskiden 16 lık 24 lük demir kullanılırdı mesela . günümüzde hazır beton kullanıyoruz deyip ddeniz kumu kulanılırken ,eskiden adamlar direk deniz kumu kullnıyor ve güclendirmeyide ona göre yapıyolardı mesela .Nervürlü demir beton  u daha sıkı sıkıya tutar deniyor. Peki gercekten nervürlü demir kullanımış mı ? 

yani sözün kıssası .. binanıızın yada dairenizin eski olması değil bakımsız olması tehlike yaratır. ahlaksızca yapılmış olması tehlike yaratır. 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Bir Teknik Servisten Daha fazlası ! Söktakçı değil , Tamirci bir bilgisayar servisi ... Türkiye'nin Teknik Servis Noktası ! Bir Yıla kadar garanti Türkiyenin Her yerine Kargo ! Her Bütçeye uygun Bilgisayar ! Telefon ve WhatsApp Desteği 7/24 Kesintisiz Destek ! Web tasarımı ve desteği Ücretsiz Teknoloji Danışmanlığı !... Türk Teknik Servis .... Uzman Destek...!!

-HABERİNİZ OLSUN İSTEDİK-SİZİN İÇİN DOPDOLU AVANTAJLAR !

ALTERNATİF 

  Yukarıdaki resmlerin üzerine tıkayarak detaylı bilgi alabilirsiniz 

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz ?

Türkiye de   teknik servislerin hemen hemen hepsi , garantili hizmet verir ( yada garantili hizmet verdiğini iddia eder) ancak bu garanti siz  servisin kapısından cıktığnız anda sona erer. DKC Bilgisayar da bu durum daha farklıdır.  Türkiye de , en uzun süreli hizmet garantisi veren firmalar arasındayız. Normal şartlarda bu tip onarımlarda garanti süresi 15 gün ile 3 ay arasındayken , biz DKC bilgisayar olarak 1 yıla kadar  işçilik garantisi vermekteyiz. 

ister teknik serivismizin müşterisi olun ister olmayın her durumda , whatsap hattımız her türlü teknik sorularınız için 7/24 sizlerin hizmetinizde , whatsap üzerinde oluşturduğumuz guruplar sizleri beklemekte . Bi nevii  gönüllü teknik danışmanınızız aslında , hemde ücretsiz :) 

Arızalı ürününüz sizden bize, bizden size gelene  kadar , birlikte takibini yapıyoruz. kargo aşamasında onarım aşamasında test aşamasında sizleri sürekli bilgilendiriyoruz   devamını oku 


 

|KURUMSAL||TEKNİK SERVİS||KAMPANYALAR||BLOG||DKC MARKET||SORUN GİDERME||ÇÖZÜM ORTAKLIĞIMIZ||MÜŞTERİ DENEYİMLERİ|


ARNAVUTKÖY BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ATAŞEHİR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ AVCILAR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAĞCILAR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAHÇELİEVLER BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAKIRKÖY BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAŞAKŞEHİR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAYRAMPAŞA BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BEŞİKTAŞ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BEYLİKDÜZÜ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BEYOĞLU BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BÜYÜKÇEKMECE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BEYKOZ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ  ÇEKMEKÖY BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ESENLER BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ESENYURT BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ EYÜP BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ FATİH BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ GAZİOSMANPAŞA BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ GÜNGÖREN BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ KADIKÖY BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ KAĞITHANE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ KARTAL BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ KÜÇÜKÇEKMECE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ MALTEPE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ PENDİK BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SANCAKTEPE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SARIYER BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SİLİVRİ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SULTANBEYLİ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SULTANGAZİ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ŞİLE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ŞİŞLİ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ TUZLA BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ÜSKÜDAR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ÜMRANİYE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ZEYTİNBURNU BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ Bilgisayar tamiri servisi - laptop tamiri servisi - cep telefonu teknik servisi - ipad tamir servisi - monittör teknik servisi -tablet tamri servisi-anakart tamiri - güc kaynağı tamiri -ekran kartı tamiri -anadolu yakası teknik servis avrupa yakası teknik servis istanbul teknik servis ankara  tamir servisi -izmir teknik servis -bursa tamir servisi -antalya tamir servisi   asus yetkili servis -toshiba yetkili servis-casper yetkili servis -hp yetkili servis -casper yetkili servis -exper  yetkili servis - moonster yetkili servis- istanbul tamir servisi  -pendik bilgisayarcı #bilgisayar #teknik #servis #laptop #notebook #netbook  #monitör  #tablet  #ipad  #monitör #tamir #casper #asus  #toshiba  #lanovo  #exper #grundig #moonster #hppavilion #samsung #web tasarım #google #üstsıra #sosyal medya #seo #adwords #facebook #twiter #instagram #webdesing #tasarım #html #html5 #java #javascript #youtube 

Şuan Sitemizde Aktif olanlar