Masa üstü bilgisayar , laptop bilgisayar , ipad  ve tablet cihazlarınzıda marka model gözetmeksizin her marka ve model cihzınızın anakart onarımı servisimizde profesyonel  ekibimiz tarafından yapılmaktadır . 

Laptop anakartı tamiri :

 

Dip soket değişimi Laptop anakartlarında en can sıkıcı problem kart yüzeyinde bulunan dip soket diye tabir ettiğimiz power soket klavye soket mause pad soket ses soketi gibi soketlerin kırılması bozulması ve tutucu klipslerinin yerinden kopmasıdır. Bu soketler genelde , kullancılar tarafından laptop cihazı temizlleme amacı ile üst kasası sökülmeye calışıldığında , kullanıcının elinde kalır O nedenle aslında diyoruzki , Değerli laptop kullanıcıları ;dizüstü biglisayarlarınızın temizlik ve bakımlarını kendiniz yapmayınzı . Laptop, bakım ,temizleme  termalleme gibi işlerinizi  uzman teknik servislere bırakınız.Teknik Servisimizde , Kullanıcı tarfından fan temzileme amacı ile sökülmüş, ancak (carşıdaki pirince giderken evdeki bulgurdan olma misali) sökme esnasında  dip soketleri koparılmış cihazlar hatrı sayılır derecede var. Biz teknik servis olarak bu soketlerin yenileri ile değişimin sağlayıp müşterilerimize cihazlarını onarılmış ve 1 yıla kadar garanti verilmiş bir şekilde göndermekteyiz. Çogu kullancı yada (bazı teknik servislerde malesef bu uygulamayı yaptığına şahit olduk)  klipsi kırılan  dip soketin , kırılan dip soketi klipsi yerine koli bantı yada dip soket klipsi ebadında plasitk ped şişe parcası  ince karton parcası gibi sacma sapan yöntemlerle , klipsi tamir etmeye calışır. Ancak bu son derece sağlıksız sakıncalı bir  durumdur. bazende dip soket kırıldığında bunu onarmaya calışan eğitimsiz deneyimiz kişiler malesef soketin bağlı olduğu ayakları hatta ayakların bağlı olduğu yolları kopartırlar. sonuc olarak laptop , teoride kullanılmaz hale gelir. ancak bu kopan kırılan ayak ve yol tamirlerini de teknik servisimizde başarı ile gercekleştirmekteyiz 

şarj soketi değişimi . Hemen hemen  bir cok laptop bilgisayarda şarj soketleri aynı prensiptedir. kasanın içinden belli bir yerinde , adaptörün takılacağı uygun ucta soket vardır bu  soket bir kabloya , kablo bir sokete , soket ise anakarta bağlıdır. buraya kadar herşey normal. Asıl sorun anakart üstünde çakılı olarak tabir ettiğimiz soketlerdir. bu soketlerin sökülp takılması için gerekli bilgi birikim ve donanımınız yok ise bu soketi sağlıklı bir şekilde değiştirmeniz mümkükün değildir. Teknik servisimizde laptop bilgisayarlarınza ait her tipte şarj soketi değişimi yapılmaktadır.

Chipset değişimi yada onarımı .Laptop anakartlarında chipset değişimi yada onarmı denince ilk aklımıza gelen , ekrana görüntü veren parcanın değişimi yada onarımıdır. oysa laptop anakarlarında güney cipi kuzey cipi şarj cipi usb cip besleme cipi gibi bir cok cip entegre vardır. biz teknik servisimizde tüm bu ciplerin değişimini sağlamaktayız. Ekran kartı cipleri ise değişimi ve onarımı oldukca meşakkatli ve BGA CİHAZI isteyen bir chipsettir. Bu chipsetin değişimi yada onarımı için bazı teknik servisler malesef ustten yada alttan ısıtma ile chipseti onarmaya calışırlarki bu oldukca yanlış ve karta kalıcı hasar verebilen  bir durumdur.Teknik servisimizde ekran chipsetlerinin değişimini anlaşmalı olduğumuz (bga makinesi olan) servislerde yaptırmaktayız. 

ayrıntılar ekleniyor .... !

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Bir Teknik Servisten Daha fazlası ! Söktakçı değil , Tamirci bir bilgisayar servisi ... Türkiye'nin Teknik Servis Noktası ! Bir Yıla kadar garanti Türkiyenin Her yerine Kargo ! Her Bütçeye uygun Bilgisayar ! Telefon ve WhatsApp Desteği 7/24 Kesintisiz Destek ! Web tasarımı ve desteği Ücretsiz Teknoloji Danışmanlığı !... Türk Teknik Servis .... Uzman Destek...!!

-HABERİNİZ OLSUN İSTEDİK-SİZİN İÇİN DOPDOLU AVANTAJLAR !

ALTERNATİF 

  Yukarıdaki resmlerin üzerine tıkayarak detaylı bilgi alabilirsiniz 

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz ?

Türkiye de   teknik servislerin hemen hemen hepsi , garantili hizmet verir ( yada garantili hizmet verdiğini iddia eder) ancak bu garanti siz  servisin kapısından cıktığnız anda sona erer. DKC Bilgisayar da bu durum daha farklıdır.  Türkiye de , en uzun süreli hizmet garantisi veren firmalar arasındayız. Normal şartlarda bu tip onarımlarda garanti süresi 15 gün ile 3 ay arasındayken , biz DKC bilgisayar olarak 1 yıla kadar  işçilik garantisi vermekteyiz. 

ister teknik serivismizin müşterisi olun ister olmayın her durumda , whatsap hattımız her türlü teknik sorularınız için 7/24 sizlerin hizmetinizde , whatsap üzerinde oluşturduğumuz guruplar sizleri beklemekte . Bi nevii  gönüllü teknik danışmanınızız aslında , hemde ücretsiz :) 

Arızalı ürününüz sizden bize, bizden size gelene  kadar , birlikte takibini yapıyoruz. kargo aşamasında onarım aşamasında test aşamasında sizleri sürekli bilgilendiriyoruz   devamını oku 


 

|KURUMSAL||TEKNİK SERVİS||KAMPANYALAR||BLOG||DKC MARKET||SORUN GİDERME||ÇÖZÜM ORTAKLIĞIMIZ||MÜŞTERİ DENEYİMLERİ|


ARNAVUTKÖY BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ATAŞEHİR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ AVCILAR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAĞCILAR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAHÇELİEVLER BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAKIRKÖY BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAŞAKŞEHİR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BAYRAMPAŞA BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BEŞİKTAŞ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BEYLİKDÜZÜ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BEYOĞLU BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BÜYÜKÇEKMECE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ BEYKOZ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ  ÇEKMEKÖY BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ESENLER BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ESENYURT BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ EYÜP BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ FATİH BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ GAZİOSMANPAŞA BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ GÜNGÖREN BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ KADIKÖY BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ KAĞITHANE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ KARTAL BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ KÜÇÜKÇEKMECE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ MALTEPE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ PENDİK BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SANCAKTEPE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SARIYER BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SİLİVRİ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SULTANBEYLİ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ SULTANGAZİ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ŞİLE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ŞİŞLİ BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ TUZLA BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ÜSKÜDAR BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ÜMRANİYE BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ ZEYTİNBURNU BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ Bilgisayar tamiri servisi - laptop tamiri servisi - cep telefonu teknik servisi - ipad tamir servisi - monittör teknik servisi -tablet tamri servisi-anakart tamiri - güc kaynağı tamiri -ekran kartı tamiri -anadolu yakası teknik servis avrupa yakası teknik servis istanbul teknik servis ankara  tamir servisi -izmir teknik servis -bursa tamir servisi -antalya tamir servisi   asus yetkili servis -toshiba yetkili servis-casper yetkili servis -hp yetkili servis -casper yetkili servis -exper  yetkili servis - moonster yetkili servis- istanbul tamir servisi  -pendik bilgisayarcı #bilgisayar #teknik #servis #laptop #notebook #netbook  #monitör  #tablet  #ipad  #monitör #tamir #casper #asus  #toshiba  #lanovo  #exper #grundig #moonster #hppavilion #samsung #web tasarım #google #üstsıra #sosyal medya #seo #adwords #facebook #twiter #instagram #webdesing #tasarım #html #html5 #java #javascript #youtube 

Şuan Sitemizde Aktif olanlar